Gyógypedagógia

Kötelezhetnek a korai fejlesztésre?

#pedagógiaiszakszolgálat #koraifejlesztés #családinapközi

Tisztelt Szakértők!

Neurológus javaslatára kisfiammal 1 éves kora óta hetente kétszer korai fejlesztésre járunk. Mivel későn indult be a mozgásfejlődés, ezért javasolta neurológus, hogy keressük fel a területileg illetékes Pedagógiai Szakszolgálatot. Most, hogy lejár a GYED-em, vissza szeretnék menni dolgozni 8 órában oda, ahonnan elmentem szülési szabadságra. A munkahely nem azon a településen van, ahol lakunk, se nem ott, ahol családi napközibe járna a kisfiam, illetve ahol a korai fejlesztésre jár, külön települések a budapesti agglomerációban. A területileg illetékes állami bölcsőde elutasította a felvételi kérelmét a kisfiamnak, helyhiányra vonatkozva, majd a fellebbezést is elutasították. A környező települések hasonló okokkal nem is fogadnak más településről gyermekeket. Nagy nehézségek árán (ugyanis a magán bölcsődék, napközik is tele vannak) egy családi napközit sikerült találni, ahol januárban kezdhetne, mely teljesen önköltséges.

Nyár óta szóban többször érdeklődtünk a Pedagógiai Szakszolgálatnál, hogy hova kell majd menni ahol a felmérést végzik majd, ahol kiderül továbbra is szükséges –e a korai fejlesztés. Továbbá érdeklődtünk, hogy mi van abban az esetben a fejlesztő foglalkozásokkal, ha nem veszik fel állami bölcsődébe. Sose kaptunk kimerítő választ csak, hogy bárhol is végzik, azt szakembernek kell végeznie. A mai napon jeleztem szóban az egyik foglalkozáson, hogy januártól családi napközibe fog járni a fiam, illetve én 8 órás munkarendben fogok dolgozni. Érdeklődtem, hogy a felmérést (felülvizsgálat) hol, mikor lehet elvégeztetni. Korábban csak annyit mondtak, hogy körzetileg új helyre kell majd menni, de most még az átszervezés tart. Mai napon is csak annyit mondott a gyógypedagógus, hogy pontosan nem tudni, hogy mikor lehet majd időpontot kérni (hónapos várakozás szokott lenni, de a felülvizsgálatnak már meg is kellett volna történnie). Illetve jelezte, hogy a korai fejlesztés kötelező, meg kell oldanunk, hogy a fiamat továbbra is hordjuk a korai fejlesztésre .

Elmondtam, hogy ezt teljes munkaidőben dolgozó szülőknek(családi segítség nincs), akik „A” településen laknak „B” településre járnak be dolgozni „C” településre hordják családi napközibe a gyermeküket, de „D” településre kellene hordani fiúkat korai fejlesztésre, egyelőre a kivitelezése elméletben sem megoldható.(Tudomásom szerint délután 4 óra az utolsó foglalkozás időpontja, kb. ennél hamarabb nem érne egyikünk sem haza a munkából, még 6 órás munkából sem biztos). Természetesen jeleztem, mint ahogy eddig is partnerek voltunk mindenben, ami a fiúnk érdekében történik, de amennyiben a lakhelyünk önkormányzata elutasította két kérelmünket is a bölcsődei felvételre, ahol a korai fejlesztést a pedagógiai szakszolgálattól alapból megkaphatná, hogyan várják el, hogy munka mellett ennek eleget tudjunk tenni. Pesti agglomerációban élünk, és a környékünkön nem csak az állami bölcsőde elérhetetlen sokak számára, hanem a magánbölcsőde is (nincs is a közelben, nagyon drága is és általában azok is tele vannak).
Megjegyezném, hogy mozgásban társait utolérte, neurológus a legutóbbi kontrollon is elégedett volt. Gondolkodom, hogy mi lehetne a megoldás, de részmunkaidőt anyagi okok miatt nem illetve nem is biztos, hogy abban a pozícióban, amibe szeretnék visszatérni lehetőségem lenne. Állami bölcsődének a beiratkozáskor nem, csak azóta szóban lett megemlítve, hogy korai fejlesztésre jár a fiam. A beiratkozáskor nem gondoltam, hogy erre szükség lehet.

Valóban kötelezhetnek a korai fejlesztésre (nem a fejlesztéssel van a gond, ami nyilván hasznos)?

Szakértői válaszok

3db válasz elérhető

A tartalom megtekintése csak a tagok számára elérhető.

Csatlakozás
Van már fiókod?
Bejelentkezés