Túl sok különórát vállalt be a 10 éves fiam
#különórák #úgyérzemsok #őválasztotta
Kedves Szakértők!
10 éves nagyfiammal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Úgy érzem, túl sok különórát vállalt be, túl sok új dolog lett ebben a tanévben és félek hogy ez így sok lesz.
4. osztályos jótanuló fiúról van szó, idén váltottunk iskolát, mert a faluban, ahol lakunk, oda járt iskolába, de nagyon nem érezte jól magát. A felső fiúk sokat bántották mind fizikálisan, mind verbálisan. Mindemelett szerintem az se volt rá jó hatással, hogy a 15 hónappal fiatalabb húgával egy osztályba járt.
Átírattuk a 15 km-re lévő város egyik iskolájába, ez egyházi iskola. Nagyon szereti, egészen más a légkör.
A tanulási tempója kicsit gyorsabb, de ügyesen próbálja felvenni a tempót. A suli mellett 4 éve színház előképzőbe jár ez heti 2 alkalommal 3-3 órára, emelett az ő kérése volt, hogy zeneiskolába is szeretne járni, ez heti 3x1 óra, illetve mivel egyházi iskola a vasárnapig misék kötelezők.
Emelett ugye az is újdonság, hogy egyedül közlekedik a városba, amit nagyon ügyesen megold.
Ma egyik helyről átmenet hívott telefonon és apró dolgokon elpityeregte magát. 10 percel később indult el a suliból, félt, hogy elkésik a zenesuliból, illetve többszöri rákérdezésem ellenére sem nézte meg, van e elegendő pénz nála és a pékségbe vette észre, hogy nincs (persze megkapta egy ismerős révén a péksütit, de mégis pityergés lett a vége).
Valamennyi időt biztos kell hagyjak hogy belerázódjon, de mikor van az mikor már nekem kell megmondjam, hogy ez már sok és elég kevesebb elfoglaltság?
Emelett a családban is vannak változások, igaz hogy pozitív, de az is változás, érkezik a napokban a 3. tesó.
Féltem őt.
Előre is köszönöm a választ.