Mozgás- / beszédfejlődés

Koraszülött baba fejlesztése

#mozgásfejlődés #gyógytorna #koraifejlesztés #petőintézet #konduktívfejlesztés

Fiam 32. hétre született, egy éves lesz (korrigált 10 hónapos). A nagymozgások terén komoly elmaradása van, hátról hasra egy irányba tud fordulni, de ritkán teszi meg, hasról hátra egyáltalán nem fordul, nem kúszik, nem mászik, nem ül. Ezt leszámítva egészséges, jó kedvű kisfiú.

Neurológus, szomatopedagógus rendszeresen látja, eddig nem javasoltak fejlesztést. (Ezt csak azért írtam le, hogy lássátok, foglalkoztunk a gyerekkel eddig is, és szakemberi javaslatra nem vittük fejlesztésre.) Három hónapja, korrigált 7 hónaposan mivel még nem fordult, úgy ítéltem meg, nem várhatunk tovább, és elkezdtünk dévényes gyógytornászhoz járni, de mivel se nem laza, se nem kötött az izomzata, és a három hónap alatt nem indult el érdemben a mozgásfejlődése, úgy döntöttem, további lehetőségeket keresünk a Dévény mellett/helyett.

Voltunk a Pető Intézetben felmérésen, nagyon alapos, meggyőző volt a konduktor, hetente két alkalmas, valószínűleg csoportos fejlesztést, és otthoni tornát javasolt. Konduktív fejlesztésre a közelünkben máshol is lenne lehetőség, és itt jön a dilemma: Konduktív fejlesztésben mennyire számít a mennyiség, azaz hogy rendesen minden nap el legyen végezve a torna, és mennyire a szakember minősége? Mi a jobb vajon, a csoportos fejlesztés, ahol a többi gyerek is motiválja a mozgásra, vagy az egyéni, ahol csak velünk foglalkoznak?

A Pető mellett szól, hogy
1. az intézetet minőségi garanciának érzem,
2. ingyen van. Ide csoportos foglalkozásra járnánk, heti egy vagy két alkalommal.
Hátránya, hogy
1. oda-vissza két óra utazással járna,
2. ott kellene hagynunk érte a Korai Fejlesztőt, ami most egy fix pont az életünkben, és ahol más fejlesztési formákat, pl. Bowen, TSMT is igénybe vehetnénk tb támogatottan, míg a Petőben csak a konduktív fejlesztésre van lehetőség.

A közelünkben lévő magánintézmény mellett szól, hogy
1. közel van,
2. az időpontokat rugalmasan, a mi napirendünkhöz tudjuk igazítani.
Hátránya, hogy
1. fogalmam sincs, hogy mennyire jó szakember az ott dolgozó konduktor,
2. fizetős (korrekt az árazás, az összeg belefér a havi költségvetésünkbe, úgyhogy ez másodlagos szempont),
3. zsigerileg fenntartásom van a fejlesztésbiznisszel szemben. Ide hetente háromszor járnánk, egyéni fejlesztésre.

Van még egy opció, a gyógytornász a helyi sztk-ban, ő jó szakember, de valószínűleg nála nem lesz lehetőség intenzív fejlesztésre, ezért nem erre építenék. Amik még lehetőségként felmerültek, de elvetettem: fejlesztés a területi szakszolgálatnál - erről az az információm, hogy nem túl intenzív.

Mit javasoltok? Van esetleg más olyan szakmai szempont is, amit érdemes lenne figyelembe vennem? Vészesen közeleg a találkozóm a szakszolgálattal, és addigra el kellene döntenem, hogy mit szeretnék. Előre is köszönöm a válaszokat!

Szakértői válaszok

1db válasz elérhető

A tartalom megtekintése csak a tagok számára elérhető.

Csatlakozás
Van már fiókod?
Bejelentkezés